Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Yukon Klasyczny

Zasady gry:

Yukon Klasyczny to rodzaj pasjansa, w którym już na samym początku gry, wszystkie karty z talii bez jokerów, rozkłada się w siedmiu kolumnach. Część z kart jest odkryta i aktywna, a część zakryta i nieaktywna. Nie ma kart rezerwowych. Celem gry jest przeniesienie wszystkich kart na cztery podstawy widoczne w górnej części stołu. To właśnie tam, karty w odpowiednim kolorze, należy układać rosnąco, zaczynając od asów i kończąc na królach. Zbudowanie czterech kompletnych stosów oznacza wygraną.

W grze pasjans Yukon, między kolumnami można przenosić pojedyncze karty oraz dowolne grupy odkrytych kart. Karty w takiej grupie nie muszą być uporządkowane. Przykładowo, razem z 6 pik można przenieść podczepioną 10 karo oraz 3 kier. Istotne jest aby przenoszoną kartę odkładać na karcie o jedną rangę wyższej, naprzemiennie kolorami. Na pustym miejscu kolumny, można położyć dowolną kartę lub grupę kart.

Pasjans Yukon jest grą o prostych zasadach idealną dla graczy na każdym poziomie zaawansowania. Odpowiednia strategia oraz jak najszybsze odkrycie nieaktywnych kart jest kluczem do sukcesu. Powodzenia!