Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Thieves of Egypt

Zasady gry:

Thieves of Egypt to dużo łatwiejsza odmiana pasjansa Czterdziestu Rozbójników w której karty ułożone są w nieco inny sposób. Ten pasjans wykorzystuje 104 karty, czyli dwie standardowe talie bez jokerów. Posiada 8 stosów bazowych oraz 10 kolumn roboczych do których rozdaje się 55 odkrytych kart ułożonych w formie odwróconej piramidy.

Celem gry Thieves of Egypt jest przeniesienie wszystkich kart na 8 pól bazowych widocznych na górze ekranu. Sosy bazowe należy budować w porządku rosnącym zaczynając od asów, a kończąc na królach. Karty w kolumnach należy układać w porządku malejącym oraz naprzemiennie kolorami. Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub prawidłowo ułożone sekwencje. Puste miejsce można wypełnić królem lub sekwencją kart z królem na czele.

Aby wygrać należy rozdać i wykorzystać wszystkie karty rezerwowe zgromadzone w stosie po lewej. Karty rezerwowe można bezpośrednio przenosić na właściwe stosy bazowe lub wykorzystać do tworzenia prawidłowych sekwencji. Odpowiednie wykorzystanie kart rezerwowych jest kluczem do ukończenia tego pasjansa. W grze Thieves of Egypt dozwolone jest jedno ponowne rozdanie kart rezerwowych co znacznie ułatwia rozgrywkę.