Najlepsze pasjanse online

Popularne odmiany pasjansa

Pasjans jest grą karcianą, która zyskała dużą popularność niemal na całym świecie. Jego korzenie sięgają siedemnastowiecznej Francji. Ta niezwykle popularna obecnie gra, powstała z powszechnych wówczas wróżb karcianych. Przy okazji szukania odpowiedzi na pytania w kartach, zaczęto ustalać pewne zasady ich układania i tak stopniowo powstał pasjans. Jest to doskonała forma rozrywki niemal dla każdego. Wystarczy jedna talia kart, aby móc cieszyć się tą niezwykle uniwersalną grą. Można powiedzieć, że pasjans jest świetną formą rozrywki zwłaszcza dla introwertyków, gdyż nie wymaga dodatkowych graczy. Od kilkudziesięciu lat, gra w pasjansa znajduje się niemal na każdym komputerze. Obecnie jest jeszcze bardziej dostępna, można w nią grać nawet na telefonie, czy tablecie. Ludzie chętnie korzystają z tej możliwości w podróżach, poczekalniach, a nawet w czasie przerwy od pracy.

Ta niezwykle wciągająca gra posiada wiele zalet. Pozwala na ćwiczenie cierpliwości, a także logicznego myślenia. Można powiedzieć, że działa stymulująco na nasz mózg. Oczywiście jego powszechność i popularność sprawiły, że pasjans doczekał się wielu odmian, które różnią się między sobą regułami. Obecnie istnieją pasjanse, które wymagają użycia jednej, lub dwóch i więcej talii kart. Zakończenie niektórych odmian zależy tylko i wyłącznie od umiejętności i doświadczenia gracza, przy innych natomiast potrzeba odrobiny szczęścia przy początkowym rozdaniu. W tej drugiej grupie może zdarzyć się, że nie będzie możliwości zakończenia rozgrywki.

Popularny pasjans Klondike

Pasjanse z wykorzystaniem jednej talii kart to np.: Klondike, Monte Carlo, FreeCell, Canfield, dwie talie potrzebne są natomiast m.in. przy Pająku, Ósemce, Cesarzu. Oczywiście wraz z upływem czasu rośnie liczba odmian tej popularnej gry. Szacuje się, że obecnie jest ok. kilkudziesięciu odmian. Oczywiście w chwili obecnej niewiele osób układa pasjansa z wykorzystaniem tradycyjnych kart. Znacznie popularniejszą jego formą jest wersja elektroniczna, przeznaczona na komputer, smartfon, czy tablet.

Strona główna