Najlepsze pasjanse online

Pasjanse i ich niezwykła popularność

Jaka jest najbardziej rozpoznawalna gra komputerowa na świecie? W którą grę komputerową zagrało najwięcej osób? Czy jest to Quake III Arena, strzelanka w dzisiejszych czasach już legendarna? A może bijąca rekordy popularności, kultowa seria Grand Theft Auto? Czy wszystkich przebija finansowy behemoth jakim jest World of Warcraft, przynosząca firmie Blizzard setki miliardów dolarów rocznie zysku? Otóż z pewnością są to gry które mają swoją niezaprzeczalną wartość, miejsce w historii gier komputerowych zapewnione na stałe i to na bardzo wysokiej pozycji, jednak nie mogą równać się liczbą graczy ze skromnym symulatorem pasjansa.

Pasjans to gra która jest dodawana do każdego systemu operacyjnego Windows, a przez to jest obecny na niemalże wszystkich komputerach na świecie. Pasjanse są jedyną grą zainstalowaną wszędzie tam gdzie gier instalować nie wolno, a więc na komputerach służbowych, w szpitalach, w hotelach, w urzędach miasta. Taka powszechność sprawia iż pasjans rekrutuje swoich graczy nie tylko spośród typowych graczy, co ma miejsce w przypadku trzech powyższych tytułów, ale także wśród osób które w ogóle nie interesują się grami komputerowymi.

Klasyczna gra karciana

Jednak jeśli już wciągnęliśmy się w tego typowego pasjansa dołączanego do Windowsów to na pewno po pewnym czasie zdąży on nam się trochę znudzić, warto więc zainteresować się innymi wersjami pasjansów, jest ich bardzo wiele więc na pewno znajdziemy coś co będzie nam odpowiadać i co wciągnie nas nie gorzej niż ten pierwszy. Różnego rodzaju gry karciane są z pewnością wspaniałą formą rozrywki intelektualnej, bo nie tylko wymagają od nas myślenia i skupienia, ale także, o czym należy wspomnieć – wspaniale bawią i nie nudzą się tak szybko, gdyż bez trudu odnajdziemy pokaźną ich liczbę w Internecie.

Strona główna