Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Pasjans Trzy Szczyty

Zasady gry:

Pasjans Trzy Szczyty to niezwykle popularna odmiana pasjansa, która doczekała się wielu ciekawych i efektownych wersji. Na początku gry, część kart z talii ułożona jest na planszy w formie trzech szczytów lub jak kto woli piramid. Naszym zadaniem jest zebranie tych kart do stosu bazowego znajdującego się na dole ekranu. Podczas tej operacji, przydadzą nam się pozostałe karty z talii ułożone w dolnym rzędzie.

Układanie pasjansa rozpoczynamy od kliknięcia na odkrytej karcie z piramid. Musi być ona o jedno oczko wyższa lub niższa od karty znajdującej się na szczycie stosu bazowego. Dalej postępujemy podobnie. Na asa możemy położyć króla i odwrotnie. W przypadku braku ruchu możemy wspomóc się dodatkowymi kartami z dolnego rzędu. Musimy je wykorzystywać bardzo rozważnie, gdyż ich liczba jest ograniczona.

Prezentowany Pasjans Trzy Szczyty posiada dwa tryby rozgrywki o różnym stopniu trudności. Pierwszy tryb jest łatwiejszy, ponieważ do talii 52 kart dołożono jednego jokera. Posiada on niezwykle przydatną właściwość, możemy na nim położyć dowolną kartę z piramidy. W drugim wariancie gry nie mamy jokera. Grając w obydwie odmiany prezentowanego pasjansa, zrelaksujemy się znakomicie! Super zabawa gwarantowana!