Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Pasjans Sułtan

Zasady gry:

Pasjans Sułtan – w tym niezwykłym pasjansie centralny król kier występuje w roli sułtana, a naszym zadaniem jest otoczenie go ośmioma pięknymi damami. W tym celu, na pozostałych królach oraz asie znajdujących się w środkowej części ekranu, układamy pozostałe karty z dwóch talii. Na królach, karty w odpowiednim kolorze układamy w kolejności : As, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ,10 , walet, dama. Na asie kier znajdującym się nad sułtanem, karty w kolorze kier układamy w kolejności 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ,10 , walet, dama. Kiedy wszystkie damy znajdą się na swoich miejscach, czyli na szczycie ośmiu centralnych stosów, nasza gra będzie ukończona.

Pasjans Sułtan to gra w której znajdziemy sześć wolnych pól, rozmieszczonych po prawej i lewej stronie ekranu. Na polach tych możemy tymczasowo przechowywać pojedyncze karty. Musimy jednak bardzo mądrze z nich korzystać i odkładać tam karty które szybko nam się przydadzą, aby ich nie zablokować na dłuższy czas. Na początku gry, wolne pola są zajęte przez losowe karty, dlatego warto je jak najszybciej odblokować i ponownie wykorzystać.

Pozostała część kart, znajduje się w stosie roboczym znajdującym się w górnej części ekranu. Wystarczy kliknąć na stosie, aby rozdać kolejną kartę i jeśli pasuje, przenieść ją na odpowiedni stos centralny lub na wolne pole rezerwowe. Pasjans Sułtan posiada pewne utrudnienie o którym koniecznie musimy pamiętać. Stos roboczy możemy przejrzeć i przerzucić tylko trzy razy podczas gry, co może być sporym ograniczeniem przy skomplikowanym układzie kart.