Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Pasjans Sułtan Wyzwanie

Zasady gry:

Pasjans Sułtan Wyzwanie to gra karciana o rosnącym stopniu trudności, składająca się z kilku poziomów. Środkowy król kier występuje tu w roli potężnego sułtana, a naszym zadaniem jest otoczenie go pięknymi damami. W tym celu na pozostałych królach i asie, karty układamy w kolejności – A, 2, 3, 4 … 10, J, Q. Kolor kart musi być zgodny z kolorem króla lub asa znajdującego się na spodzie stosu.

Po bokach znajdują się wolne pola, na których możemy przetrzymywać pojedyncze karty. Na początku gry, są one zajęte przez losowe karty. Warto je jak najszybciej opróżnić, aby móc z nich ponownie skorzystać. Liczba wolnych pól uzależniona jest od poziomu pasjansa. Z każdym kolejnym poziomem liczba wolnych pól zmniejsza się o jeden, a gra staje się trudniejsza. Na pierwszym poziomie znajdziemy, aż osiem wolnych pól.

Na przejście każdego z poziomów mamy tylko jedną szansę. W przypadku porażki wracamy na pierwszy poziom pasjansa. Dodatkowe karty pobieramy ze stosu widocznego na górze ekranu. Karty te możemy przejrzeć tylko trzy razy podczas każdego etapu. Kiedy wszystkie damy ułożymy na swoich miejscach, przechodzimy do dalszego i trudniejszego etapu gry Pasjans Sułtan Wyzwanie.