Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Pasjans Pająk

Zasady gry:

Pasjans Pająk – celem gry jest ułożenie wszystkich kart w ośmiu uporządkowanych malejąco sekwencjach. Kompletna sekwencja zawierająca karty tego samego koloru, ułożone od Króla do Asa, zostaje automatycznie usunięta ze stołu. Na wykonanie zadania mamy dokładnie 10, 13 lub 15 minut, w zależności od wybranego wariantu gry. Czas liczony jest od momentu rozdania kart.

Karty między kolumnami możemy przenosić pojedynczo lub w odpowiednio uporządkowanych grupach (np. 10, 9, 8 w tym samym kolorze). Przenoszoną kartę odkładamy na karcie o jeden stopień wyższej. Najlepiej, żeby była to karta tego samego koloru, ale nie jest to konieczne. Grając dwoma lub czterema kolorami kart powinniśmy jednak unikać budowania wielokolorowych kolumn. Przeniesienie takiej kolumny jest niemożliwe, a jej późniejsze rozłożenie może być bardzo trudne. W puste miejsce po kolumnie możemy wstawić dowolną kartę lub grupę kart.

W trakcie układania pasjansa musimy pięć razy rozdać dodatkowe karty. Po jednej karcie dla każdej kolumny. Możemy to zrobić, klikając na grupie kart ułożonych w lewym dolnym rogu. Ta wersja pasjansa posiada pewne ograniczenie. Dodatkowe karty zostaną rozdane, gdy żadna z kolumn nie będzie pusta, czyli będzie zawierała przynajmniej jedną kartę.

Ten Pasjans Pająk posiada trzy warianty gry. Na początku rozgrywki musimy wybrać jeden z nich. Dobieramy go w zależności od poziomu naszego zaawansowania. Jeden kolor to najłatwiejsza wersja polecana początkującym. Gra przy użyciu dwóch kolorów to poziom średni, który wymaga zastosowania przemyślanej strategii. Pasjans Pająk rozgrywany za pomocą czterech kolorów to prawdziwe wyzwanie.