Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Pasjans Kwiatowy

Zasady gry:

Pasjans Kwiatowy to gra wyróżniająca się oryginalnym układem kart. Już na samym początku gry wszystkie karty są odkrywane i rozkładane na stole, tworząc trzynaście stosów po cztery karty każdy. Celem tego pasjansa jest przeniesienie wszystkich kart na cztery pola fundamentowe widoczne w prawym górnym rogu. Stosy fundamentowe należy budować zgodnie z kolorem, rosnąco od asa do króla.

Karty na polu gry należy układać malejąco oraz naprzemiennie kolorami. Dozwolone jest przenoszenie pojedynczych kart oraz grup kart, w których karty są ułożone malejąco oraz naprzemiennie kolorami podobnie jak w grze Pasjans Klondike. Jeśli na stole pojawi się puste miejsce, można je wypełnić dowolną kartą lub grupą odpowiednio ułożonych kart. To znacznie zwiększa możliwość manipulacji pozostałymi kartami i tworzenia odpowiednich sekwencji.

Pasjans Kwiatowy ma trzy poziomy trudności, każdy z nich posiada inny limit czasowy. Pierwszy poziom należy ukończyć w ciągu 15 minut, drugi w ciągu 10 minut, a trzeci w ciągu zaledwie 5 minut. Im wyższy poziom, tym mniej czasu na ukończenie gry. Po lewej stronie ekranu znajdują się ważne informacje dotyczące gry. Można tam śledzić aktualny poziom, wynik, pozostały czas i dostępną liczbę ruchów. Pod tymi statystykami znajduje się sześć przycisków, które umożliwiają kontrolę nad przebiegiem gry.