Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Pasjans Klasyczny

Zasady gry:

Pasjans Klasyczny to najbardziej znana odmiana pasjansa opartego na jednej talii kart. Zadaniem gracza jest przeniesienie wszystkich kart na cztery pola bazowe znajdujące się w górnej części ekranu. Aby pasjans został ukończony, każdy stos bazowy musi być kompletny. To znaczy, musi zawierać trzynaście kart tego samego koloru, ułożonych w kolejności od Asa do Króla.

Karty znajdujące się w dolnych kolumnach roboczych można odkładać bezpośrednio na pola bazowe lub przemieszczać między kolumnami. Między kolumnami można przekładać pojedyncze karty lub poprawnie uporządkowane grupy (karty ułożone malejąco, na przemian kolorami). Ważne jest, aby przekładaną kartę lub grupę kart, odkładać na karcie o jeden stopień wyższej, zachowując jednocześnie przemienność kolorów ( karta czarna na czerwoną lub odwrotnie ). Na wolnym polu kolumny można położyć Króla lub grupę kart z Królem na spodzie.

Część kart niezbędnych do ułożenia pasjansa zgromadzona jest w górnym stosie roboczym. Aby je wykorzystać należy kliknąć na pierwszej zakrytej karcie. Karty z tego stosu można przeglądać dowolną ilość razy. Ten konkretny Pasjans Klasyczny odkrywa po jednej karcie co jest znacznym ułatwieniem i pozwala na częste ukończenie gry.