Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Pasjans Gaps

Zasady gry:

Pasjans Gaps to interesująca gra karciana przeznaczona dla jednej osoby, która wyróżnia się spośród innych, specyficznym sposobem ułożenia kart. Na samym początku gry, wszystkie karty z tali, rozkładane są losowo w czterech rzędach. Następnie usuwa się cztery asy, a powstałe luki umożliwiają kontynuację gry. Celem pasjansa Gaps jest ułożenie wszystkich kart w odpowiedniej kolejności i zgodnie z kolorem. Należy budować rzędy kart w kolorze, od dwójki do króla.

Na wolnych polach powstałych po zabraniu asów, należy układać karty o jeden stopień wyższe i w tym samym kolorze, względem karty leżącej po lewej. Dalej trzeba postępować analogicznie. Król jest bardzo trudną kartą, ponieważ jego wartość jest najwyższa, dlatego po jego prawej stronie nie można umieścić żadnej innej karty. To powoduje zablokowanie wolnego pola.

W przypadku braku możliwości ruchu, należy przetasować karty. Karty ułożone prawidłowo, pozostaną na swoich miejscach. Funkcji „Tasuj” można użyć trzy razy podczas gry. W razie potrzeby można skorzystać z możliwości cofnięcia ostatniego ruchu.