Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Pasjans Diabelski

Zasady gry:

Pasjans Diabelski to niezwykła odmiana pasjansa, która dostarcza nie tylko rozrywki, ale stanowi również ciekawe wyzwanie dla każdego pasjonata gier karcianych. Celem gry jest przeniesienie wszystkich kart na cztery stosy bazowe widoczne w prawym górnym rogu. Na stosach bazowych karty w odpowiednim kolorze należy układać w porządku rosnącym, zaczynając od wylosowanej na początku gry karty. W razie potrzeby na króla należy położyć asa i dalej kontynuować budowanie stosów. Jeśli naszą kartą bazową będzie 6 to kolejnymi kartami powinny być 7, 8, 9, 10, J, K, A, 2, 3, 4, 5.

To co wyróżnia Pasjansa Diabelskiego spośród innych gier to stos 13 kart rezerwowych z których tylko pierwsza karta jest odkryta. Gra posiada również cztery stosy robocze na których karty należy układać w porządku malejącym, naprzemiennie kolorami. W razie potrzeby na asa można położyć króla, aby kontynuować sekwencję. Pomiędzy stosami roboczym dozwolone jest przenoszenie pojedynczych kart oraz prawidłowych sekwencji, czyli kart ułożonych malejąco, naprzemiennie kolorami.

W tym pasjansie puste stosy robocze są automatycznie wypełniane kartami diabelskimi ze stosu rezerwowego, co znacznie komplikuje, a jednocześnie urozmaica grę. Dopiero po rozdaniu wszystkich diabelskich kart, gracz może wypełnić pusty stos roboczy dowolną kartą. Pozostałe karty z talii tworzą stos zapasowy widoczny w lewym górnym rogu. Stos ten można odkrywać i obracać dowolną ilość razy. W grze Pasjans Diabelski istotne jest odkrycie i użycie wszystkich 13 kart rezerwowych. Przed wykonaniem ruchu warto dokładnie przeanalizować dostępne opcje i przewidzieć konsekwencje posunięcia. Najlepiej wybierać takie ruchy, które otwierają więcej możliwości w przyszłości i minimalizują ryzyko zablokowania całego układu.