Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Ogromny Pająk

Zasady gry:

Ogromny Pająk to rozbudowana wersja popularnego na całym świecie pasjansa. Celem gry jest posortowanie i ułożenie w odpowiedniej kolejności wszystkich kart rozłożonych na planszy. Karty w kolorze, ułożone w porządku malejącym od króla do asa, tworzą kompletną sekwencję. Każda kompletna sekwencja jest automatycznie usuwana z planszy. Ułożenie szesnastu poprawnych sekwencji oznacza wygraną.

W grze Ogromny Pająk, karty na planszy rozłożone są w dwudziestu kolumnach. Karty w kolumnach należy układać malejąco, bez względu na kolor. Warto jednak unikać budowania różnokolorowych sekwencji, bo ich przenoszenie jest niemożliwe. Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub poprawne sekwencje w kolorze. Na wolnym polu kolumny, można położyć dowolną kartę lub sekwencję. W przypadku braku ruchu należy rozdać dodatkowe karty, ułożone w stosie po lewej stronie planszy. Każda z kolumn otrzyma jedną kartę.

Ogromny Pająk to bardzo rozbudowany pasjans w którym korzysta się z czterech talii kart. Jego ułożenie jest prawdziwym wyzwaniem, dlatego czas gry wydłużono do sześćdziesięciu minut. Powodzenia!