Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Odwrócony Pasjans

Zasady gry:

Odwrócony Pasjans to zaskakująca odmiana pasjansa, która odwraca tradycyjne zasady gry, tworząc nowe wyzwanie dla miłośników karcianych łamigłówek. Celem gry jest przeniesienie i ułożenia wszystkich kart na czterech polach bazowych. W przeciwieństwie do standardowego pasjansa, karty na polach bazowych należy układać w odwrotnej kolejności, czyli malejąco, od króla do asa, zachowując odpowiedni kolor.

Karty w kolumnach należy również układać odwrotnie, czyli rosnąco oraz zgodnie z kolorem. Przykładowo 10 pik można położyć na 9 pik. Do pustej kolumny można wstawić wyłączne asa lub sekwencję z asem. Pomiędzy kolumnami można przenosić pojedyncze karty oraz rosnące sekwencje kart w jednym kolorze. Dodatkowe karty należy pobierać ze stosu po lewej.

Odwrócony Pasjans jest doskonałym sposobem na ćwiczenie zdolności logicznych i spostrzegawczości, oferując przy tym mnóstwo angażującej rozrywki. Odwrócony Pasjans wymaga również umiejętności dostosowywania się do odmiennych zasad gry, jest więc idealną propozycją dla wszystkich szukających nietypowego wyzwania karcianego.