Najlepsze pasjanse online

Gra idealna dla każdego

Większość z nas doskonale wie, co to takiego gry karciane. Starsze pokolenie bardziej pamięta gry realne, odbywające się na żywo, czy to z znajomymi, czy w pojedynkę, bo i taka właśnie możliwość istnieje. Młodsze pokolenie natomiast, znacznie lepiej gry karciane zna dzięki komputerom. Nastolatki niejednokrotnie uczestniczyły w wirtualnych rozgrywkach karcianych. A w pojedynkę? Komu nie jest znany sławny w naszym kraju, zresztą nie tylko w naszym, pasjans? Znają go doskonale i młodzi i ci starsi. Jego zasady nie są obce ani panom, ani panią.

Każdy doskonale wie, co to takiego pasjans. Jednak w tych czasach, nie za często zdarza nam się układać pasjansa bardzo realnego, za pomocą prawdziwych kart. To robią w tej chwili tak naprawdę bardzo nieliczne osoby. Aktualnie, prawie każda osoba pasjansa układa za pomocą komputerowej aplikacji. Wśród gier na swoim komputerze posiada go chyba większość z nas. W wolnych chwilach, nie jedna osoba otwiera komputerową aplikacje właśnie z nim. I zacięcie układa, nie potrafiąc niejednokrotnie przestać. Pasjansów mamy kilka różnych rodzajów do wyboru. Od najprostszego, tradycyjnego, po co raz to bardziej skomplikowane w układaniu. Każdy z nich strasznie potrafi nas sobą zająć, wciągnąć w układanie. Pasjanse, więc, niezależnie od stopnia trudności w ich układaniu, są niesamowicie wciągającą grą karcianą, którą upodobała sobie duża część naszego społeczeństwa.

Kobieta rozkłada talię kart

Niewielu z nas wie, że gra karciana o nazwie pasjans została wymyślona już w siedemnastym wieku we Francji, a uprawiana była na początku głównie przez francuską arystokrację. Jeszcze mniej z nas wie, że nazwa tejże gry oznacza cierpliwość (fr. patience – cierpliwość). Co nam to mówi o tejże konkretnej grze? Otóż wprawionemu interpretatorowi mówi to bardzo wiele. Przede wszystkim dowiadujemy się, że gra ta uczy nas cierpliwości, uczy nas trzymania nerwów na wodzy i wytrwałego, konsekwentnego dążenia do celu, bez zbędnych emocji. To z kolei oznacza, że osiągnięcie tego celu zapewne nie jest łatwe.

Skoro wymaga ono cierpliwości, to prawdopodobnie powinniśmy w domyśle od czytać, że nie jest to takie przysłowiowe „hop-siup”. To z kolei oznaczałoby, że pasjans jest rozrywką wymagającą umysłowo, o czym zresztą może świadczyć także fakt mówiący o jego powiązaniach z arystokracją. A jeśli jest to rozrywka wymagająca nieco wysiłku, stymulująca najważniejszą część naszego ciała, czyli mózg, pomagająca pracować nad naszym charakterem, dodatkowo w pewnym sensie arystokratyczna, to jakie z tego wszystkiego płyną wnioski? Takie, że powinniśmy czym prędzej otworzyć przeglądarkę internetową, włączyć stronę z grami online i odnaleźć na niej gry karciane, wśród których z pewnością będą także pasjanse.

Dziś, kiedy życie jest o wiele łatwiejsze niż kilkaset, czy nawet kilkadziesiąt lat temu, kiedy właściwie wszystko możemy załatwić z pozycji własnego fotela, ustawionego przed monitorem komputerowym i kiedy nie musimy sami ręcznie rozkładać dwóch talii kart, a generuje je w naszym imieniu automatycznie komputer, czy możemy sobie wyobrazić bardziej sprzyjające okoliczności? Dlatego następnym razem kiedy dopadnie nas nuda to przypomnijmy sobie o tej krótkiej opowieści, o argumentach w niej zawartych, znajdźmy pasjanse online i oddajmy się wirtualnej rozrywce. A ta z pewnością odwdzięczy nam się nie pozwalając się nudzić przez wiele długich godzin.

Strona główna