Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Darmowy Pasjans

Zasady gry:

Aby ułożyć Darmowego Pasjansa należy wszystkie karty biorące udział w grze przenieść na cztery wolne pola znajdujących się u góry ekranu. Na polach tych, karty należy układać rosnąco, zaczynając od Asa, a kończąc na Królu. Każde z pól przeznaczono dla kart innego koloru. Odkryte karty znajdujące się w siedmiu dolnych kolumnach można przesuwać na górne pola (oczywiście jeśli pasują) lub przemieszczać między kolumnami. Należy tylko pamiętać, że kartę przenoszoną do innej kolumny trzeba odłożyć na karcie o jeden stopień wyższej (8 na 9 lub Dama na Króla), dodatkowo musi to być karta w innym kolorze (kolory naprzemienne – czerwony na czarny i na odwrót).

Między kolumnami można też przenosić grupy odpowiednio ułożonych kart (karty w grupie muszą być ułożone malejąco, naprzemiennie kolorami). W miejsce pustej kolumny można położyć wyłącznie Króla, bądź kombinacje kart z Królem na spodzie. Dodatkowe karty zebrane są w górnym stosie. Warto je pobrać, w przypadku braku możliwości ruchu.

Darmowy Pasjans posiada dwa tryby rozgrywki. Na samym początku, należy wybrać jeden z nich. Ma to ogromny wpływ na poziom trudności gry. Tryb „Draw 1 Card” jest znacznie łatwiejszy i jest polecany początkującym miłośnikom darmowego pasjansa. Tryb „Draw 3 Cards” jest trudniejszy, ponieważ dostęp do dodatkowych kart jest ograniczony.

DRAW 1 CARD – rozdawanie jednej karty
DRAW 3 CARDS – rozdawanie trzech kart