Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Baker’s Game

Zasady gry:

Baker’s Game to ciekawy wariant popularnego pasjansa. Zasady tej gry są zbliżone do klasycznego Freecell. Podstawowym celem w Baker’s Game jest przeniesienie wszystkich kart na cztery pola bazowe znajdujące się w górnej części ekranu. Każde z tych pól jest przeznaczone dla jednego koloru kart, a gracze muszą układać karty w kolejności rosnącej, zaczynając od asów i kończąc na królach.

Na początku gry wszystkie karty są rozmieszczone w kolumnach. W Baker’s Game, odmiennie niż w tradycyjnym Freecell, karty w tych kolumnach muszą być układane malejąco i w tym samym kolorze. To ograniczenie czyni grę bardziej trudną, ponieważ wymaga od gracza dokładniejszego planowania i strategii. Po lewej stronie ekranu znajdują się tzw. „Free Cells” – wolne pola, na których można tymczasowo przechowywać karty.

Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub poprawnie ułożone grupy kart (karty w kolorze ułożone malejąco). Trzeba pamiętać, że przeniesienie grupy kart wymaga odpowiedniej liczby wolnych miejsc, zarówno w „Free Cells”, jak i w pustych kolumnach. Na przykład, aby przenieść grupę trzech kart, gracz musi mieć dostępne dwa wolne miejsca, które mogą składać się z kombinacji pustych kolumn i „Free Cells”.