Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Agnes

Zasady gry:

Pasjans Agnes to pozornie prosta gra karciana, która jest ciekawą alternatywą dla wszystkich szukających czegoś więcej niż standardowy pasjans Klondike, czy Freecell. Celem gry jest ułożenie wszystkich kart na czterech fundamentach. Stosy fundamentowe należy budować zgodnie z kolorem, w porządku rosnącym zaczynając od karty wiodącej, losowanej na początku każdej rozgrywki. W razie potrzeby, na króla należy położyć asa, a na nim kolejne karty.

Karty w siedmiu kolumnach należy układać w porządku malejącym. Na asie można położyć króla, a na nim kolejne karty. Trzeba również zachować odpowiedni kolor, czyli czarny lub czerwony (np. 4 kier można położyć na 5 karo). Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub sekwencje kart w kolorze, ale tutaj chodzi o konkretne kolory, czyli pik, karo, trefl, kier. Dlatego dozwolone jest przenoszenie sekwencji (6 pik, 5 pik, 4 pik), ale zabronione jest przenoszenie sekwencji (7 pik, 6 trefl, 5 pik), chociaż wszystkie karty są czarne. Do pustej kolumny można przenieść dowolną kartę lub sekwencję.

Pasjans Agnes to również 23 karty rezerwowe. Karty rezerwowe można rozdać w dowolnym momencie gry. Pierwsze 21 kart rezerwowych jest rozdawanych po siedem, po jednej dla każdej kolumny. Dwie ostatnie karty są odsłaniane i dostępne do gry.