Najlepsze pasjanse online

REKLAMA

Agnes 2

Zasady gry:

W grze pasjans Agnes 2 pierwsze 28 kart jest rozdawanych podobnie jak w grze pasjans Klondike. Na siedmiu stosach układa się kolejno od jednej do siedmiu kart. Powyżej siedmiu stosów układa się siedem odkrytych kart rezerwowych. Następnie rozdaje się jedną odkrytą kartę i umieszcza na odpowiednim fundamencie ze względu na kolor. Reszta talii jest odkładana na bok.

Celem gry Agnes 2 jest przeniesienie wszystkich kart na cztery fundamenty widoczne w prawym górnym rogu. Na fundamentach karty należy układać zgodnie z kolorem w porządku rosnącym. Budowanie fundamentów rozpoczyna się od losowo wybranej karty. Jeśli będzie to trójka, kolejnym kartami będą czwórka i piątka, aż o króla. Na króla należy położyć asa, a potem dwójkę. Taki stos będzie kompletny.

Karty na polu gry należy układać w porządku malejącym, naprzemiennie kolorami. Na asa można położyć króla, a potem kolejne karty. Puste miejsce można wypełnić kartą o jedną rangę niższą niż karta bazowa. Między stosami można przenosić pojedyncze karty lub poprawnie ułożone sekwencje ( karty ułożone malejąco, na przemian kolorami). Karty rezerwowe znajdujące się nad kolumnami są dostępne do gry. Można je bezpośrednio przenieść na właściwe fundamenty lub na stosy poniżej. Nie można ich przekładać między stosami rezerwowymi. W razie potrzeby należy rozdać karty rezerwowe. Po jednej karcie dla każdego stosu. Nowe karty rezerwowe wypełnią wolne miejsca oraz przykryją pozostałe karty. Ostatnie dwie karty rezerwowe są odwracane i dostępne do gry.